Nintendon Shigeru Miyamoto jutteli vuodenvaihteessa Wii U -pelien tulevaisuudesta Smosh Gamesin haastattelussa. Nyt haastattelusta kuvattu video on kaikkien nähtävissä ja se sisältää muutamia mielenkiintoisia yksityiskohtia.
Vaikka virallista vahvistusta ei Nintendon suunnalta ole varsinaisesti vielä tullutkaan, uusi Star Fox on todellisuutta ja luvassa vielä tämän vuoden aikana. Kesän E3-messuilla pelin luvattiin olevan jo pelattavassa kunnossa.
Lisäksi Miyamoto vihjaisi myös kauan kaivatusta jatkosta F-Zero -sarjalle. Miyamoton mukaan sarja saattaa tehdä paluun, kunhan oikeanlaiset ohjaimet tulevat markkinoille. Mitä tämä tarkoittaa, on vain arvailun varassa. Koko haastattelun uusine tietoineen voit vilkaista alapuolelta.
Lähde: Nintendolife