Sons of the Forestilla pyyhkii ainakin myyntilukujensa perusteella suorastaan mainiosti.
Selviytymisseikkailu Sons of the Forestin Early Access -varhaisversio on ollut Steamissa kaupan vasta vuorokauden verran, mutta pelin myynnit huitelevat jo kahden miljoonan kappaleen paremmalla puolella. Julkaisupiikki näkyy myös Steamin pelaajatilastoissa, sillä Sons of Forestin maailmaa on kolunnut hetkittäin jopa enemmän pelaajia kuin Hogwarts Legacyä ja Warzone 2.0:aa.
Sons of the Forestin on tarkoitus pysytellä Early Accessissa 6-8 kuukauden ajan, mutta lopulliselle julkaisupäivälle ei ole vielä toistaiseksi lähdetty arvioimaan sen tarkempaa päivämäärää.
Hey Everyone,
Thanks to those who have joined us in our Early Access journey into ‘Sons Of The Forest’ We have sold over 2 million copies in the first 24 hours, and are very excited for what we have in store for players in the coming weeks.
the team endnight
— Endnight Games (@EndNightGame) February 24, 2023
Lähde: VGC